Estetik ve Kozmetik Dermatoloji'de Birebir Eğitim Projesi

Değerli Meslektaşımız,

Meslektaşlarımızın Estetik ve Kozmetik Dermatoloji konusuna sahip çıkmaları, uygulama yapmaları ve bu konuda kendilerini geliştirme çabaları bizleri mutlu etmektedir. Eğitim hastanelerimizde hızla bu alanda eğitim vermek üzere birimler kurulmaktadır. Meslektaşlarımız için Estetik ve Kozmetik Dermatoloji konusunda her yıl onlarca kurs ve workshop düzenlenmektedir. Ancak bu kursların teke tek alınan eğitim kadar etkili olamayacağı da bir gerçektir. Ayrıca yurdun dört bir yanında tek başına çalışan, kurs takvimine uyan zamanlarda izin alamayan ve/veya farklı sebeplerle bu kurslara katılamayan çok sayıda meslektaşımız da bulunmaktadır.

Eğitimdeki bu açığı giderebilmek, farklı uzmanlardan farklı deneyimler kazanmak, karşılıklı deneyim paylaşımı amaçları ile dermatoloğu dermatolog eğitir ilkesi doğrultusunda, Yönetim Kurulu üyemiz Dr.Sema Karaoğlu’nun önermiş bulunduğu, "Estetik ve Kozmetik Dermatoloji'de Birebir Eğitim Projesi" ni yaşama geçirmeyi planlıyoruz.

Bu projenin uygulanabilmesi için ilk aşamada “Estetik ve Kozmetik Dermatoloji konusunda deneyimli olduğunu kabul eden ve bu deneyimlerini meslektaşlarına aktarmak ve paylaşmaktan mutlu olacak gönüllü eğiticiler listesi oluşturulacaktır. Eğitici olarak başvuracak meslektaşlarımızın ekteki formu doldurmaları ve dernek sekreterimize (sekreterya@turkdermatoloji.org.tr ) 28 Temmuz 2017 tarihine kadar e-posta yoluyla iletmeleri gerekmektedir. Tüm başvurular toplandıktan sonra veriler değerlendirilecek; eğitim verecek kişiler, eğitim verilecek alanlar, adresler ve iletişim bilgilerini içeren liste tüm üyelerimizle paylaşılacaktır . Eğitim almak isteyen üyemiz, bu listede bulunan meslektaşımıza ulaşıp karşılıklı konuşarak tarih ve eğitim planlamasını kendileri yapacaklardır.

Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu

Form için lütfen tıklayınız.