Covid–19 salgının başlaması ile birlikte daha önce ilan edilen birçok toplantı, kongre iptal edildi ve bu süreçte uzmanlık derneklerimiz, toplantılarını online olarak yapmaya başladı ve halen de devam ediyor.

Salgının önümüzdeki aylarda nasıl bir seyir izleyeceği konusunda net bilgilerin olmaması nedeniyle,özellikle sonbahar aylarında yapılması düşünülen kongrelerin planlanabilmesi için siz değerli üyeler ve sevgili uzmanlık öğrencilerimizin yönlendirmelerinin büyük katkısı olacaktır. Katkılarınız için teşekkür ederiz.

1) Tıp kongrelerinin hangi tarihten itibaren güvenle düzenlenebileceğini öngörüyorsunuz ?

2) TC Sağlık Bakanlığı tarafından kongre ve toplantıların düzenlenmesi ile ilgili kısıtlamalar kaldırılırsa, bu yıl yapılacak kongrelere katılır mısınız?

3) Eğer katılacaksanız, Antalya'ya ulaşım için tercihiniz ne olur?

4) Kongrelerde nasıl bir oturma düzeni görmek istersiniz?

5) Kongreleri düzenleyeceğimiz otelde yemek servisi nasıl olmalı?

6) Kongrede açılış kokteyli, gala yemeği, konser, gösteri gibi etkinliklere yer verelim mi?

7) Fuaye, ikram ve stand alanlarının sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?

8) Kongrenin yapılacağı otelde çeşitli noktalara el dezenfektanı yerleştirilmesinin yararlı olacağını düşünüyor musunuz?

9) Tüm koşulların uygun ve güvenli olmasına rağmen kongreye katılmakta tereddüt eden ama kurultayı takip etmek isteyen katılımcılar için belli bir kayıt ücreti karşılığında kongrenin online yayınlanması konusunda ne düşünürsünüz?

10) Kongre programında online yapılmasını istemediğiniz mutlaka bire bir olması gerektiğini düşündüğünüz bilimsel aktiviteler nelerdir: birden fazla seçebilirsiniz

11) Uzun veya kıtalararası uçuşlar nedeniyle sayısı 15 olan Uluslararası konuşmacılarımızın bir kısmı kongremize online veya webinar üstünden katılabilirler. Bu sizin kongreye katılma kararınızı etkiler mi?

12) Bu olağanüstü şartlarda kongre bilimsel ve sosyal programı nasıl dizayn edilmeli?

13) Önümüzdeki dönemde online webinar programlarına devam edelim mi?

14) Kongrelerle ilgili ek önerileriniz nelerdir, lütfen belirtiniz