Dermatoloji Online Sınavı

Değerli meslektaşlarımız;

Online Dermatoloji Sınavının altıncısı 9 Mart 2020 Pazartesi saat 12:00 de başlayacak;

10 Mart 2020 Salı günü saat 24:00 de kapanacaktır.

Sınav içeriği Bolognia Dermatolojinin 87-115. konularını kapsayacak olup daha önce sınava katılanlar aynı e-mail ve şifreyle sınava girebilirler. Daha önce katılmayanlar ise http://dermasistan.com

adresine sadece e-mail ve belirlediğiniz bir şifre ile kayıt olduktan sonra kayıt işlemi bitmektedir. Sınava katılım için herhangi bir kimlik bilgisi istenmemektedir.

Sınav 50 soru ve 50 dakika olarak planlanmıştır. Sınav sorularına ve sınav kâğıtlarına sınav bitiminden sonra ulaşılabilir. Sorular çoktan seçmeli, çoklu seçmeli, eşleştirmeli türde histopatolojik ve dermoskopik resimleri içeren olgu soruları olacaktır. Sadece sınava girenler kendi sonuçlarını öğrenebilmekte, sınav sonuçları paylaşılmamakta, sınava girenler diğer kişilerin sonuçlarını bilmemektedir. İsteyen Klinikler grup olarak kayıt yaptırdığında sınav sonuçları klinik sorumlusuna da iletilecektir.

Sonraki sınavların programı:

27 Nisan 2020 ARA SINAV (2020-3) Bolognia 115-159

08 Haziran 2020 GENEL SINAV 2020-1

Bu sınav öncelikle asistanların dermatoloji eğitimine destek vermeyi, okumayı ve öğrenmeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda uzmanların da bilgilerini tazelemeyi ve kendilerini denemesine olanak tanımaktadır. Uzmanlık sınavı veya Yeterlik sınavı için de katkı sağlamaktadır.

Sorularınız için msgurel@gmail.com adresine yazmanızı rica eder,

Sınavların dermatoloji eğitimine katkı sağlamasını umar, başarılar dileriz.

Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu