Girişimsel Dermatolojide Ayın Olguları-9

Değerli meslektaşlarımız,

Girişimsel Dermatoloji, deri ve mukozalarda gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerden, minimal invazif işlemlere, enerji tabanlı cihazlarla yapılan işlemlerden, estetik ve kozmetik amaçlı enjeksiyonlara kadar uzanan geniş bir yelpazeyi kapsayan dinamik bir alandır ve günümüz dermatolojisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Türk Dermatoloji Derneği olarak, bu önemli disiplinin ülkemizdeki gelişimini desteklemek ve meslektaşlarımız arasında bilgi paylaşımını teşvik etmek amacıyla geçen dönem başlattığımız "Girişimsel Dermatolojide Ayın Olguları" toplantılarına bu dönem de devam edilmesine karar verilmiştir. Geçen dönem olduğu gibi bu dönem de her ayın son pazartesi günü gerçekleştirmeyi planladığımız toplantıların dokuzuncusu 26 Şubat 2024 tarihinde yapılacaktır.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek "Girişimsel Dermatolojide Ayın Olguları" toplantılarında her toplantıda 4 meslektaşımız sunum yapacak olup toplantının 90 dakika sürmesi planlanmaktadır. Katılımcılar sunumlarında aynı konuyu vurgulayan en fazla 3 olgu sunabilecek olup sunumlar için her bir katılımcıya maksimum 15 dakika verilecektir. Her sunum bitiminde 5 dakika tartışma için ayrılacaktır. Olgular aktarılırken uygulanan girişime ait detayların yanı sıra, uygulama yapılan alanın anatomisi, girişimde cihaz kullanıldıysa cihazla ilişkili etki mekanizması ve parametreler, enjeksiyon yapıldıysa enjekte edilen ürüne ait detaylara özellikle vurgu yapılması beklenmektedir. Bu toplantılarda sunulan olgular arasından eğiticilerden oluşan bir jüri tarafından seçilenler Türk Dermatoloji Derneği’nin süreli yayını olan ve yılda 4 sayı çıkaran Turkish Journal of Dermatology’de yayınlanacaklardır.

26 Şubat 2024 Pazartesi akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek Girişimsel Dermatolojide Ayın Olguları-9 toplantısına olgu göndermek isteyen üyelerimizin olgularını en geç 19 Şubat 2024 Pazartesi gününe kadar, olguya ait başlık, araştırmacı adları (sunumu yapacak araştırmacı adının altı çizili olacak şekilde), araştırmacıların kurumları ile birlikte özetlerini (maksimum 250 kelime) sekreterya@turkdermatoloji.org.tr adresinden bize ulaştırmaları beklenmektedir. Olgular gönderim sırasına göre kabul edilecektir. Programın son hali 23 Şubat 2024 Cuma günü sizlerle paylaşılacaktır.

“Girişimsel Dermatolojide Ayın Olguları” toplantılarının bilgi ve deneyim paylaşımı açısından oldukça verimli ve keyifli geçeceğine inanıyor, tüm meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz.

 

Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu

 

Eklenme tarihi: 05.02.2024