Önemli Duyuru - VIII. Dermatoloji Beceri Okulu - Girişimsel

Değerli Tıpta Uzmanlık Öğrencileri,

Daha önce yapmış olduğumuz duyuruda, Türk Dermatoloji Yeterlik Kurulu Eğitim Programlarını Geliştirme Komisyonu tarafından, Türk Dermatoloji Derneği’nin desteğiyle gerçekleştirilmekte olan Beceri Okulu’nun Girişimsel bölümünün bu sene, Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere 2 kere düzenleneceğini ve her bir Girişimsel Beceri Okulu’na, 100’er uzmanlık öğrencisinin alınabileceğini belirtmiştik.

 

25 Nisan 2024 tarihinde çevrimiçi ve 27-28 Nisan 2024 tarihinde Marmara Üniversitesi Başıbüyük Yerleşkesi’nde yüz yüze gerçekleştirilecek olan VIII. Dermatoloji Beceri Okulu-Girişimsel Nisan dönemine,

 

1 Mart 2024 tarihi itibariyle eğitiminin 2. yılını doldurmuş ancak 3. yılını tamamlamamış ve daha önce beceri okuluna katılmamış tıpta uzmanlık öğrencilerinin başvurabileceğini duyurmuştuk. Başvuruların 18 Mart 2024 tarihinde saat 18.00’da başlayacağını ve 22 Mart 2024 tarihinde saat 23.59 itibariyle sona ereceğini ve başvuru koşullarını sağlayanlar arasından, başvuru sırasına göre ilk başvuran 100 kişinin okula kabul edileceğini ifade etmiştik.

 

Ancak, başvuru dönemi başladıktan sonra, gerek komisyonumuza gerekse Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu’na, internet erişimi kısıtlı olan bölgelerde başvuru sırasında sorunlar yaşandığı ve bunun hak kaybına yol açtığı yönünde çok sayıda geri bildirimde bulunulmuştur. Bu nedenle, kriterleri karşılayan öğrenciler arasından, başvuru sırasına göre ilk 100’ünü seçmek yerine, kura yoluyla belirlenecek 100 kişiyi okula katılımcı olarak kabul etmenin daha adil bir yöntem olduğuna karar verilmiştir.

 

Bu yeni alınan karar doğrultusunda, okula başvuru süresi 26 Mart 2024, Salı, saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.

 

Başvuru sahipleri arasından kriterleri karşılayan (uzmanlık eğitiminin 2. yılını doldurmuş, 3. yılı içinde olduğunu anabilim dalı başkanı/klinik sorumlusu imzalı belge ile kanıtlayan) öğrenciler, e posta yoluyla bilgilendirilerek, 29 Mart Cuma saat 18:00-19:00 arasında yapılacak zoom toplantısına davet edilecek ve bu toplantı sırasında canlı olarak kura çekimi yapılarak 2024 yılı Girişimsel Beceri Okulu- Nisan dönemine katılacak 100 öğrenci belirlenecektir.

 

2024 yılı Girişimsel Beceri Okulu’nun 2. si Ekim ayında Ankara’da düzenlenecektir.  Bu okula başvuru kriteri de, 1 Mart 2024 tarihi itibariyle eğitiminin 2. yılını doldurmuş ancak 3. yılını tamamlamamış ve daha önce beceri okuluna katılmamış olmak şeklinde belirlenmiştir. Ekim dönemi için ayrıca başvuru açılacaktır. Nisan 2024’de gerçekleştirilecek girişimsel beceri okuluna başvuran ancak katılım hakkı kazanamayan tıpta uzmanlık öğrencileri, Ekim 2024’de gerçekleştirilecek okula yeniden başvurabileceklerdir. Bu okulda da katılımcılar, kura yoluyla belirlenecektir. 

 

Verimli olmasını dilediğimiz okullarda görüşmek üzere.

 

Türk Dermatoloji Yeterlik Kurulu Eğitim Programlarını Geliştirme Komisyonu

Eklenme tarihi: 22.03.2024