Deri ve Zührevi Hastalıklar ÇEP Taslağı

Değerli Üyelerimiz,

30 Nisan tarihi itibariyle Tıpta Uzmanlık Çekirdek Eğitim Programlarının taslakları askıya çıkarılmıştır.

Yönetim Kurulu, Yeterlik Kurulu, Çalışma Grupları, Kardeş uzmanlık derneklerinin uzun süren çalışmaları ile Deri ve Zührevi Hastalıklar ÇEP Taslağı TUKMOS Komisyonumuz tarafından TUK’a iletilmiştir. Uzun süre boyunca titizlikle çalışarak, Çekirdek Eğitim Programı taslağı üzerinde emek harcayan tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız. TUK tarafından askıya çıkarılan Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanlık Eğitimi Çekirdek Eğitim Program taslağında yetkili kurullarımızca daha önce belirlenmiş olan liste ile askıya çıkan liste farklıdır, bazı işlemlerin çıkarılmış olduğu ve bazı yetkinlik seviyelerinin düşürülmüş olduğu saptanmıştır. Ancak itirazlarımız askıdaki bu liste üzerinden yapılacağından hep birlikte el ele çalışacağız. Deri ve Zührevi Hastalıklar Çekirdek Eğitim taslağımızın hızla değerlendirilmesi,  dikkatinizi çeken eksik uygulamaların ve yetkinlik seviyeleri ile ilgili görüşlerinizin acilen sekreterya@turkdermatoloji.org.tr iletişim adresinden tarafımıza bildirilmesi konusunda desteğinizi beklemekteyiz. Gün emek verip günlerce çalışan arkadaşlarımıza sitem etmek, kırılmak zamanı değil, hep beraber mesleki alanımızı güçlendirmek günüdür.

Siz değerli meslektaşlarımızdan, alanımızın korunması adına diğer branşların müfredatlarına ilişkin özellikle Plastik Cerrahi, KBB ve Göz uzmanlık dalları başta olmak üzere birçok dalın ÇEP taslaklarında, olası Deri ve Zührevi Hastalıklar alan ihlali açısından kontrolünüzü ve görüşlerinizi ve itirazlarınızı bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Bu değerli katkılar, alanımızın güçlü bir şekilde temsil edilmesine olanak sağlayacaktır.

Aynı şekilde, Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanlık Eğitimi ÇEP müfredat taslağına diğer branşlardan gelecek olan itirazlar konusunda da desteğinizi beklemekteyiz.

Katkılarınızı bekler, işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla

Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu

Eklenme tarihi: 01.05.2024