Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı

Anabilim Dalı/Klinik Adı

Erciyes Üniversitesi Tıp fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı

Web sitesi

yok

Telefon/fax

03524377615

e-posta

muratborlu@erciyes.edu.tr

Adres Bilgileri

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi
Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı: Talas 38039 Kayseri

Anabilim Dalı Başkanı/Klinik Sorumlusu

Prof.Dr. Ekrem Aktaş

Öğretim Üyesi Kadrosu

Prof.Dr. Ekrem Aktaş
Prof.Dr. Ayten Ferahbaş
Prof.Dr. Murat Borlu
Öğ.Gör. Uz.Dr. Demet Kartal

Başasistan kadrosu

 

Uzman Kadrosu

 

 

Araştırma görevlisi/Asistan kadrosu

Dr. Efşan Yontar
Dr. Nurhan Karauz
Dr. Fatma Erden
Dr. Kübra Yüce
Dr. Eda Solak
Dr. Özge Şeyda

Şu ana kadar uzmanlık alan hekim sayısı

27

Tarihçe

Dermatoloji Anabilim Dalı, 1977 yılında tek öğretim üyesi Dr. Özcan Aşçıoğlu ile eğitim ve poliklinik hizmeti vererek çalışmaya başlamıştır. 1983 yılında 8 yataklı bir servis ve aynı yıl Kayseri halkından toplanan bağışlarla bir laboratuar açılmıştır. Bu laboratuarda elektrokoter, biyopsi ve mikolojik incelemelerin yanı sıra araştırma görevlilerinin tez çalışmaları yapılmaktadır. 1988 yılında açılan Gevher Nesibe Hastanesi’nde halen 23 yataklı modern bir serviste, 4 öğretim üyesi, 5 araştırma görevlisi kadrosu ile yöre halkına hizmet etmektedir.
1986 yılında PUVA tedavi ünitesi poliklinik içerisinde açılmış 2004 yılından itibaren de ayrı bir birimde hizmet vermektedir.

Vizyon-Misyon

Sadece Kayseri iline değil çevre ilerde hizmet vermekte olup interland’ı 7 milyona ulaşan bir hastane olan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Kayseri ve diğer tüm illerdeki, şiddetli ve problemli tüm deri ve zührevi hastalıklar hastalarına hizmet verme misyonunu üstlenmiştir. İnterland içindeki tüm deri ve zührevi hastalıklar uzmanlarına hem hasa hizmetleri hem de bilimsel etkinlikler için yardımcı ve yol göstericilik misyonu bulunmaktadır. Ayrıca tüm dünya genelinde kabul gören en ileri teknik, bilimsel gelişme ve tedavi yöntemlerinin yöre halkına sunulmasında öncülük görevi üstlenmiştir. Anabilim dalımız sadece bölge için değil ülke ve dünya kriterleri içinde de bir referans merkezi olma, ülke içi ve ülke dışından talep eden akademisyenler için bir eğitim ve bilimsel araştırma merkezi olma amacındadır. Yatırımlarını bu vizyonda gerçekleştirmektedir.

Hizmetler

 

                                           Poliklinik

6 muayene odası, 3 laboratuar odası, 1 kozmetik, 1 lazer ve cerrahi müdehale odası ile hizmet vermektedir.

                                           Servis

22 erişkin 1 çocuk yatağı ile hizmet vermektedir.

Özel/YanDal poliklinikleri

Behçet, psoriazis, Pigmente lezyon, akne, Lenfoma, Allerji, Lazer, Kozmetik, Pediatrik Dermatoloji.

Klinikte mevcut cihazlar

3 adet PUVA, ikisi darband UVB verici özelikte, 1 adet saçlı deri PUVA, 1 adet el ayak PUVA, 1 UV lambası, 3 adet kryoterapi cihazı, 4 adet el dermoskopu, 1 adet dijital bilgisayarlı dermatoskopi cihazı, Eryag lazer, long Pulse ND-YAG lazer, Q switch Nd-YAG lazer, KTP lazer,  5 adet eritem, pigmentasyon, epilasyon, akne  ve cilt sıkıştırma için IPL başlığı, sebumeter, corneometer, TEWl meter, cutometer cihazları..